Anlamlı Buluşmaların Sırrı

Anlamlı Buluşmaların Sırrı

  Anlamlı Buluşmaların Sırrı

 

Daha anlamlı buluşmalar için gerçekçi ama sıradışı, rahat ve samimi ama aşırılıktan uzak olmak gerek…

 

Sıradışı bir buluşma ayarlayın

Eğer her buluşmanızda yemek yemeye ya da kahve içmeye gidiyorsanız bir değişiklik yaparak daha farklı bir buluşma ayarlayabilirsiniz. Bir yerde oturup yemek içmek yerine farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Örneğin masa tenisi oynamaya ya da bir yemek kursuna katılabilirsiniz gibi. Araştırmalar da bu tarz buluşmaların klasik buluşmalara nazaran daha başarılı geçtiğini gösteriyor. Beraber bir şeyleri deneyimlemek aynı zamanda karşınızdaki kişiyi daha iyi tanımanızı da sağlıyor.

 

Önemli konular hakkında konuşun

Bir buluşmada sadece havadan sudan konuşmak karşınızdaki kişiyle bir bağlantı kurmanız için yeterli olmayabilir. İnandığınız değerler ve önemli konular hakkındaki görüşlerinizi de paylaşın. Onun bu konulardaki fikirlerini de öğrenmek, buluştuğunuz kişiyi tanımanıza yardımcı olacaktır. Böylece siz de onunla uzun soluklu bir ilişki yaşamak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

 

Gerçekçi olmayan beklentilerden kaçının

Her buluştuğunuz kişinin ruh eşiniz olacağını düşünerek buluşmalara gitmek size zarar verebilir. Çünkü bazen buluşmalar hayal kırıklığıyla da sonlanır. Bu nedenle ilk buluşmanız üzerinizde fazla baskı yaratmasın. Çok büyük beklentiler içinde olmak yerine “bakalım bu buluşma nasıl geçecek” diye düşünmeniz size faydalı olacaktır.

 

Alkolden kaçının

Her ne kadar alkolün ilk buluşmada heyecanı ve endişeyi azalttığı düşünülse de karşınızdaki kişiyi yeterince anlayamamanıza neden olabilir. Eğer buluşma sırasında çok fazla alkol tüketirseniz muhakeme gücünüz zayıflayabilir ve buluştuğunuz kişi hakkında yanlış tespitler yapabilirsiniz. Buluşma sırasında alkol içmek istiyorsanız bir kadehten fazla içmemeye özen gösterin.

 Aşk Burada!

 Demo

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?