Arkadaşlık sitelerinde fotoğrafınızla gönül çelmenin 4 yolu

Arkadaşlık sitelerinde fotoğrafınızla gönül çelmenin 4 yolu

 

        Kalbinizin sultanını sanal alemde bulmanın da bir yolu, yordamı var. Ki ilk aşamada tüm yollar profil fotoğrafına çıkıyor.

 

Kameraya baktığınız bir profil fotoğrafı seçin

Profil fotoğrafı seçerken kameraya baktığınız görseller her zaman daha iyi sonuç verir. Bunun nedeni bu tarz fotoğrafların potansiyel eşinizle göz kontağı kurmanızı sağlamasıdır. OkCupid adlı online arkadaşlık sitesinin yaptığı bir araştırmada göre profil fotoğrafında kameraya bakan kişiler, diğerlerine kıyasla daha çok ilgi çektiği gözlenmiş. Göz kontağının kişiyi daha hatırlanır kılması da bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek.

 

Siz siz olun güneş gözlüğü ile çektirdiğiniz fotoğraflar seçmeyin

Aynı araştırma, fotoğraflarınızda yüzünüzün tamamen gözükmesi gerektiğini de göstermiş. Güneş gözlüğüyle çekilmiş profil fotoğrafına sahip olanların potansiyel eş adayları tarafından beğenilme oranının yüzde 20 oranında düştüğü saptanmış.

 

Fotoğrafınız kişiliğinizi yansıtsın

Hesabınıza sadece güzel çıktığınız selfieler yüklemekle yetinmeyin, kişiliğinizi ve nasıl bir insan olduğunuzu gösterecek farklı görseller de koymayı ihmal etmeyim. Arkadaşlarınızla ve ailenizle birlikte olduğunuzu gösteren veya hobilerinizi yansıtan fotoğraflar koyabilirsiniz örneğin. Bütün bunlar potansiyel eş adaylarının sizi daha iyi anlamasını sağlayacaktır.

 

Sık sık yeni fotoğraflar koymaya özen gösterin

Araştırma, düzenli olarak yeni fotoğraflar yükleyen kişilerin profillerinin, diğer profillere oranla iki kat daha fazla beğenildiğini de ortaya koyuyor. Yeni fotoğraflar yüklemeyen kişilerin profillerinin uzun zamandır kullanılmamış hissi yarattığı, bu nedenle güven vermediği ortaya çıkmış.

Bir profil akışınız da Sesliklas‘da olmasını istiyorsanız, üye olarak sizlere sunulan ücretsiz fırsatlardan yararlanın!

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?