Aşkı bulmaya hazır olduğunuzun 4 göstergesi

Aşkı bulmaya hazır olduğunuzun 4 göstergesi

  Aşkı bulmaya hazır olduğunuzun 4 göstergesi

 

 Bazen insanların kendilerine sorması gereken doğru soru “neden kimseyi bulamıyorum” değil de “birini bulmaya hazır mıyım”dır. Çünkü doğru zamanda doğru yerde olsanız da etrafınızda hoşlanabileceğiniz insanlar olsa da eğer aşka hazır değilseniz, bir ilişkinizin olması pek mümkün değildir. İnsanlar zaman zaman bir ilişkiye hazır olduklarını düşünseler bile gerçekte hazır olmayabilirler. Aşkı istemek ile aşka hazır olmak aynı şeyler değildir ve belli düşünceler aşka hazır olduğunuzun işareti olabilir. İşte bunu anlamanızı sağlayacak 4 işaret:

 

1

“Eğer kendim gibi bir insanla tanışsaydım onu beğenirdim” diye düşünüyorsanız

Kendinizle mutluysanız ve size benzeyen biriyle birlikte olmaya olumlu bakıyorsanız, bu aşka hazır olduğunuzun göstergesidir. Ama öncelikle kendinizi beğenmeniz ve sevmeniz gerekli. Eğer siz kendinizi beğenmezseniz başkalarının sizi nasıl beğenmesini bekleyebilirsiniz? Önce kendinize saygı duymanız lazım ki başkaları da size saygı duysun. Bu nedenle aşka layık olduğunuzu düşünmeniz ve kendinize saygı duymanız yalnızlık zincirini kırma yolunda çok önemli bir gösterge.

 

2

“Aşktan vazgeçtim, kimseyi aramıyorum” diyerek beklenti içine girmiyorsanız

“Artık vazgeçtim, kimseyi bulmaya çalışmayacağım” diye düşünmek her ne kadar olumsuz gibi gözükse de aslında olumlu bir düşünce şekli. Böyle düşünmek hem aşkı meselelerini artık gözünüzde fazla büyütmemenize yardımcı oluyor hem de gerçekçi olmayan idealize edilmiş bir eş adayı fikrini ortadan kaldırıyor ve genellikle insanlar hiç beklemedikleri bir anda aşkı buluyor.

 

3

“Mükemmel insanları ve imkansız hayaller kafanda kurmuyorum” diyorsanız

İlişkiler hiçbir zaman mükemmel değildir, tıpkı insanlar gibi. Bu nedenle çok büyük, imkansız hayalleriniz yoksa ve gelecekteki eşinizden ve ilişkinizden bir mükemmellik aramıyorsanız bu da aşkı bulmaya bir adım daha yakın olduğunuzu gösterir.

 

4

“Evet bekarım ama yalnız değilim” düşüncesine inanıyorsanız

Bir ilişkinizin olmaması sizin yalnız olduğunuzu göstermez. Bazen ilişkide olan insanlar da kendilerini yalnız hissedebilir. Bu nedenle yalnızlık hissi dış etkenlere ve diğer insanlara bağlı değildir. Eğer bekar hayatınızda mutluysanız, ve bekarlık sizi yalnızlık hissine sürüklemiyorsa aşka hazırsınız demektir. Çünkü mutlu olmak için veya hayatı yaşamak için birini beklemek insanı bazen daha da kötü hissettirir ve aşkın gözde büyütülmesine neden olur. Bu yüzden kendi kendinize de eğlenebilmeli ve yaşayabilmelisiniz. Bir ilişkiyi, zaten güzel olan hayatınıza ekstra güzellik katacak bir şey olarak görmelisiniz.

Aşk Burada!

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?