Bir ilişkiyi daha eğlenceli hale getirmeyi sağlayan önemli tavsiyeler

Bir ilişkiyi daha eğlenceli hale getirmeyi sağlayan önemli tavsiyeler

Bir ilişkiyi daha eğlenceli hale getirmeyi sağlayan uzman tavsiyeleri

Onu şaşırttın

Eşinize veya sevgilinize bir sürpriz yapmak, ilişkinize eğlence katmak için uygulayabileceğiniz basit bir yöntem… Rutinlere bağlı kalmak zamanla her ilişkiyi monoton ve sıkıcı hale getirebilir. Bu nedenle daha spontane aktiviteler ve sürprizler ayarlamak, ilişkinize çok iyi gelecektir.

 

Yeni bir aktivite deneyin

Eşinizle daha önce ikinizin de yapmadığı bir aktiviteyi denemek çok eğlenceli olabilir. Beraber bir kursa yazılabilirsiniz mesela. “Ya başaramazsam, ya çok kötü olursam” diye düşünmeyin. Çünkü bu sadece biraz eğlence için yapılacak bir şey. Ayrıca kötü olsanız bile ne olabilir ki? Hatta kötü olursanız tam tersine kendinize veya eşinize gülerek daha da eğlenebilirsiniz.

 

Cep telefonu olmadan zaman geçirin

Uzmanlara göre cep telefonları, dikkatimizin çok çabuk dağılmasına neden olurken aynı zamanda karşımızdakilerle iletişim ve bağlantı kurmamızı da engelliyor.  Bu nedenle beraber olduğunuz kişiyle telefonları bir kenara kaldırıp kaliteli zaman geçirmeyi ihmal etmeyin.

 

Beraber seyahat edin

Eğer ilişkinizin monoton bir hal aldığını düşünüyorsanız mekan değiştirmeye ne dersiniz? Sözgelimi hızlıca ve kolay ayarlanabilecek seyahat, ilişkinize renk getirebilir. Sadece bir hafta sonu için bile olsa mekân değişikliği birlikte olduğunuz kişiye karşı yeni duygusal tepkiler vermenizi sağlar. İlla dünyayı dolaşmanız ya da çok pahalı ve uzun bir tatile çıkmanız gerekmiyor. Çok kısa bir süre için ve yakın bir yer de olabilir.

 

Ölmeden önce yapılacaklar listesi hazırlayın

“Şimdi ölüm de nereden çıktı” dediğinizi duyar gibiyiz. Burada maksat ölümü hatırlatmak değil, birlikte eğlenmenin en üst seviyelerine çıkmak! Eşinizle ortaklaşa ölmeden önce yapılacaklar listesi hazırlayın. İkinizin de yapmak istediği her şeyi bir liste haline getirmek ve ne zaman hayattan sıkılır ve bunalırsanız bu listeye bir göz atarak yapılacak bir şey seçmek eğlenceli olabilir. İlişkinizi olumlu yönde etkilemesinin yanında hayatınızı dolu ve zengin bir hale de getirecektir.

Aşk Burada!

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?