Biriyle çıkarken rahat olmanın 4 eşsiz yolu

Biriyle çıkarken rahat olmanın 4 eşsiz yolu

Biriyle çıkarken rahat olmanın 4 eşsiz yolu

 Gün geldi, bir aday karşınıza çıktı ve ilk kez buluşacaksınız… Aklınızda türlü sorular, “ya beni beğenmezse”, “ya çok etkilenip kapılırsam”, “ya konuşurken heyecandan pot kırarsam” gibi… İşte kendinizi rahatlatmanın yolları…

 

Arkadaşça yaklaşın, bu sizi koruyacaktır.

Çıkacağınız insanı bir eş adayı olarak değerlendirmeyin. Sanki bir arkadaşla ilk kez tanışıyormuşsunuz gibi düşünün. Bu, sizi buluşma sırasında daha sakin kılacaktır. Flört girişimlerinin en zor yanlarından biri reddedilmek olduğundan, yeni kişiye arkadaşça yaklaşmak, sizi istemediğinde kalbinizin kırılmasını ve hayal kırıklığına uğramanızı önler. Bu şekilde düşündüğünüzü karşınızdaki insana söylemeniz gerekmez. Sadece böyle düşünmek sizin bir buluşmadan hem almanızı önler ve beklentilerinizi normal bir düzeyde tutarak stres seviyenizi düşürür.

 

Tek bir insana bağlı kalmayın

Hayatınıza katacağınız insanı arama aşamasında birden fazla kişiyle görüşebilirsiniz. Bunu ihanet olarak düşünmemek gerekir. Tabii o insanla fazla yakınlık kurmamışsanız. İnsanlarla tanıştığınız ve yeni yeni buluştuğunuz aşamalarda farklı insanlarla tanışmayı deneyin. Size en uygun kişiyi bulma şansınızı arttırın. Eğer tek bir kişiye odaklanırsanız diğer potansiyel eş adaylarını elemek zorunda kalırsınız ve belki beraber daha mutlu olacağınız birini kaçırabilirsiniz. Daha bir ilişki içinde olmadığınız ve doğru kişiyi arama aşamasında olduğunuz için birkaç insanla sadece tanıma amaçlı buluşabilirsiniz.

 

Hayatınızı yaşayın

Hayatınızı dolu dolu yaşamaya özen gösterin. Yakın arkadaşlıklar kurmak, sevdiğiniz aktiviteleri yapmak, kendinize gelecek hedefleri belirlemek ve seyahat planlamak gibi şeyler hayatınıza zenginlik ve mutluluk katacaktır. Eğer bekar olduğunuz için hayatınızı yaşamayı askıya alırsanız ve sadece bu konuya odaklanırsanız ve buluşmalar gözünüzde büyüyebilir. Hayatınızı yaşamaya bakın ve ilişki durumunuzu kafanıza takmamaya çalışın. Bu şekilde buluşmalarınız çok daha kolay ve stressiz geçecektir.

 

Kendinize özen gösterin

Kendinize bakmanız, sağlıklı beslenmeniz, iyi uyumanız ve bakım yapmanız kendinizi daha iyi ve güvenli hissetmenizi sağlayacaktır. Kendinize güveniniz ve özenli oluşunuz buluştuğunuz insanı muhakkak etkileyecektir. Buluşma sırasında kendinden emin duruşunuz ayrıca sizi rahat hissettirecektir.

Aşk Burada!

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?