Bursa Mobil Sohbet Odaları

Bursa Mobil Sohbet Odaları

 Bursa evlilik sitesi

Bursa evlilik – Refahın şehri Bursa

 

2015 yılında “Dünyanın Yaşanabilir Şehirler” sıralamasında 48’inci sırada yer alan, Türkiye’de ise lider olan Bursa, sosyal refahı yüksek, büyük şehir olmasına karşın güzelliğini ve kısmen sakinliğini koruyabilmiş bir kenttir.

 

Ekonomik açıdan Türkiye’nin en gelişmiş şehirleri arasında yer alan Bursa, otomotiv, tekstil ve mobilya sektörlerinde istihdam yaratarak, hem evli çiftlere hem de evlenmeyi düşünen kesime rahat bir yaşam fırsatı sunar. Üniversiteleri, meslek yüksek okulları ve büyük özel üniversitelerin eğitim merkezleri şehirdeki nitelikli insan potansiyelini arttırmaktadır.

Monotonlaşmanıza izin vermez

Bursa’da sosyal yaşam hareketlidir; doğal ve tarihi güzellikleriyle cazibe merkezidir. Kentin gezilecek yerleri arasında, buram buran tarih kokan Osmanlı mirası yapıların yanı sıra, alışveriş merkezleri, parkları ve çarşıları dikkat çeker. Bursa gündüzleri çalışan, geceleri eğlenen bir kenttir. Sayısız modern kafeleri, canlı müzik yapılan mekanları, pubları, türkü barlarıyla her kesime ve her zevke hitap eder. Evliliklerinin bir süre sonra monotonlaşmasına fırsat vermez. Spora, özellikle de kayağa meraklı olanların da cennetidir Bursa… Uludağ’a hem kışın hem de yazın çıkarlar, piknik yaparlar.

 

Bursa mutfağının zenginliği de sosyal yaşamlarını renklendiren bir unsurdur. İskender kebabı, Kemalpaşa tatlısı, İnegöl köftesiyle Bursa dünyaya adını duyurmuştur.

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?