Edirne Mobil Sohbet Odaları

Edirne Mobil Sohbet Odaları

 Edirne evlilik sitesi

Edirne evlilik – Edirne’de eş seçmek ve evlenmek…

 

Edirne hayata karışmak, evlenmek ve aile kurmak için Türkiye’nin en uygun kentlerinden biridir. Geçim sıkıntısı ve hayat pahalılığı iş sahibi bir Edirneli için aşılması zor bir durum değildir. Romantik tanışmaları ve düğünleri ise Edirne insanı gibi eğlencelidir.

 

Edirne’de evlilik gelenekleri değişmiş olsa da bir kısmı bugüne kadar gelebilmiştir. Şehrin küçük yerlerinde evlenmek için ön koşul erkeğin mutlaka askerliğini yapmasıdır. Erkekler en erken 20-22 yaşlarında evlenir, kızların ise 18 yaşına ulaşmaları şarttır.

Aileler baskıcı değil

Rumeli ve Boşnak kökenli Edirneli aileler, evlilik çağındaki çocuklarına karşı baskıcı değildir. Örneğin yörede yapılan şenliklerde veya kutlamalarda gençlerin birbirlerini tanımalarına engel olmazlar. Gruplar halinde dolaşıp gezen gençler, bu sırada beğendikleri kişileri seçme şansını yakalarlar. Karşılıklı atışmalar ve şakalaşmalar tanışmaların olmazsa olmazıdır. “Piyasa yapmak” adı verilen bu gelenek ailelerin bilgisi dahilinde devam eder. Aileler gençleri izler, ancak işlerine karışmaz. Hayatını birleştireceği kişiyi bulan gencin seçimine saygı duyarlar.

 

Bu nedenle Edirne’de evlilik seçimleri, mutluluğu pekiştirmiş ve aile yapısını güçlendirmiştir.

Aşk Burada!

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?