Eski Aşkınızla Yeniden Birlikte Olmadan Önce Kendinize Sormanız Gerekenler

Eski aşkınızla yeniden birlikte olmadan önce kendinize sormanız gerekenler

 

Eski aşkınıza dönmeye karar verdiniz. Peki bu kararınız ne kadar doğru? Kararınızın sağlamlığını test edecek hayati soruları SesliKlas sizin için derledi.

Eski aşkınıza dönmeye karar verdiniz. Peki bu kararınız ne kadar doğru?

 

Ayrılık çok yoğun duyguların yaşandığı bir ilişkide gerçekten zor bir karar. Hele bir de işin içine alışkanlıklar girerse. Ünlü arkadaşlık sitesi eHarmony, ayrılık üzerine yaptığı bir incelemede ayrılık kararının çoğunlukla kadınlar tarafından alındığını tespit etmiş. Site bunun nedenini kadınların karar vermede erkeklerden daha net ve başarılı olmasına bağlıyor. Peki ayrılan çiftlerin yeniden bir araya gelip mutlu olabilmesi mümkün mü ya da ne kadar mümkün? eHarmony’ye göre ayrılan çiftler tekrar birleşme noktasına geldiğinde bazı sorunlara gerçekçi ve dürüst cevaplar verirse ilişki eskisinden de güzel bir hale dönüşebiliyor ama bunun için çiftlerin kendilerine sormaları gereken bazı “hayati” sorular var.

İşte sorular:

Biz niçin ayrılmıştık?

Öncelikle bu sorunun cevabını bulmalısınız. Bu sorunun cevabı sizi aynı durumu yeniden yaşamak isteyip istemediğiniz konusunda köşeye sıkıştırır. Sizi üzse de benzer bir sorunla karşılaşırsanız ne yapacağınıza karar verin ve kendinize karşı dürüst olun. Netleştikten sonra ikinci soruya geçebilirsiniz.

Acaba yalnızım diye mi ona dönmek istiyorum?

İlişkisizliğin yarattığı boşluk bazen insanlara yanlış kararlar aldırtabilir. Bunlardan biri de yalnızken eski sevgililerle yeniden görüşmek istemektir. Burada da netleşmeniz gereken konu yalnızlık korkunuzun olup olmaması ve sahiden onsuz yapıp yapamayacağınızdır.

Ona karşı hala içimde bir şeyler kaldı mı?

Öyle biten ilişkiler vardır ki arada yaşanan her güzel duygu tükenmiş, geriye koca bir boşluk kalmıştır. İşte bu tarz bir eski ilişki yeniden canlanamaz. Ona karşı hala bir şeyle hissediyor olmanız, sevdiğiniz bazı özelliklerini hala özlüyor olmanız önemlidir.

Yeniden başlarsak ne değişecek?

Çoğu insanın gözünden kaçan şeylerden biri de biten ve bir sebeple yeniden başlayan bir ilişkinin eskisinin bir devamı gibi algılanmasıdır. Oysa yeniden başlayan ilişkiler bir bakıma yeni bir ilişkidir, eski sevgili ya da eş, yeni bir sevgili ya da eştir.

Nasıl bir ilişki istiyorum?

İnsanlar kolay kolay değişmez ama geçmişten ders çıkarabilir. Onunla yeniden bir arada olmadan önce nasıl bir beraberlik istediğinizi kendi kendinize sorun, gerçekten de eski aşkınız sizin isteklerinizi karşılayabilecek mi?

Aileme veya arkadaşlarıma bu fikri açmalı mıyım?

Eski sevgiliniz veya eşinizle yeniden birlikte olma düşüncenizi yakın çevrenizle paylaşabilirsiniz. Fakat bu paylaşımlar sonucunda görüş ayrılıklarının ortaya çıkması muhtemeldir. Kafanız karışabilir ya da tam tersi kesin bir fikre sahip olabilirsiniz. Her ne olursa olsun bu kararın sizin kararınız olduğundan emin olmanız önemlidir. Aksi, sizi pişmanlığa sürükleyebilir.

 

 


Haberler 0 Yorum14 Şubat 2019 105 Görüntüleme