Gıpta ile bakılan çiftlerin sırları

Gıpta ile bakılan çiftlerin sırları

  Gıpta ile bakılan çiftlerin sırları

 

Öyle ilişkiler vardır ki parmakla gösterilir… Uyumlarıyla, sevgileriyle ideal beraberlik tanımının yaparlar adeta. İster istemez insan böyle bir ilişkiye özenir; gerçek öteki yarısını bulmayı diler içten içe. Peki bu insanlara şans mı yardım etmiştir? Kısmetli midirler? Ne yapmışlardır da sıradan çiftlerden farklı olabilmeyi başarmışlardır?

 

Arkadaş olmak

Belki kulağa klişe geliyor olabilir ama çok uzun süreli birlikteliği olan çiftler üzerinde yapılan araştırmalar, birbirleriyle güzel vakit geçiren ve eşten önce arkadaş olabilen çiftlerin evliliklerinde daha mutlu olduklarını gösteriyor.

 

Sadakat

Uzun süreli ilişkilerde elbette kafa karışıklıkları ve zor dönemler olacaktır fakat kişinin ilişkisine sahip çıkarak eşine bağlı kalması ve sadakati ilişkide mükemmelliği doğurur.

 

“Senden ayrılırım” dememek

Gündeme sık sık “ayrılırım”, “boşanırız” gibi konuları getirmemek. “40 gün ne dersen o olur” atasözü bir yana, bunları sıkça konuşmak ilişkileri yıpratıyor.

 

Aşkı yitirmemek

Nasıl mı? Gerçek bir romantik olarak. İster kadın ister erkek olsun, ister genç ister yaşlı olsun romantizm her insana yakışıyor. Bir insanı bir kere değil, bin kere sevmek işin sırrı…

 

Konuları uzatmamak

Sen-ben kavgasına girmemek ve nahoş olan tartışmaların sonunda konuyu uzatmamak… Yanıldığınızı kabullenmek; unutmak ve affetmek ve de yola huzurla devam etmek… Tüm bunlar ilişkiyi koruyarak ömrünün uzamasını sağlıyor.

 

İlişkiyle gurur duymak

Zaten aşkın temelinde de bu yok mu? Eşinizle gururlandığınızda ilişkinizle de gururlanıyorsunuz. O nedenle “aşk” bir gerçek bir evlilik, sahici bir ilişki  için olmazsa olmaz koşul.

 Aşk Burada!

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?