Hislerimizin gerçek bir aşk mı yoksa geçici bir hoşlanma mı?

Hislerimizin gerçek bir aşk mı yoksa geçici bir hoşlanma mı?

 Hislerimizin gerçek bir aşk mı yoksa geçici bir hoşlanma mı?

 Bir ilişkiye başlarken herkesin kafası karışabilir. İnsanlar bazen kendi duygularını okumakta ve anlamak zorlanabilir ve hislerinin gerçek aşk mı yoksa geçici bir hoşlanma mı olduğunu ayırt edemez ama aşağıdaki sorulara verilen yanıtlar evetse yörüngenize aşk yaklaşıyor demektir.

 

Durup dururken yeni bir şeyler yapmaya başladınız mı?

Araştırmalara göre insanlar aşık oldukça alışkın oldukları ve hep yaptıkları aktivitelerin dışına çıkmaya ve beraber oldukları insanın hoşlandığı şeyleri yapmaya başlarlar. Mesela kendilerini eskiden yemedikleri yemekleri yerken ya da yeni diziler izlerken bulabilirler.

 

Bu aralar normalden daha fazla stresli misiniz?

Aşık olmak her ne kadar çok güzel bir his de olsa insanda “stres hormonu” adı verilen kortizol hormonunun salgılanmasına neden olur. Bu da kişiyi normalden daha gergin, endişeli ve stresli yapar.

 

Onunla birlikte olmak sizi mutlu ediyor mu?

Bilimsel araştırmalara göre taze ilişkiler aşka dönüşmeye başladığı zaman beyin mutluluk hormonu olan dopamin hormonu salgılamaya başlıyor. Dopamin, beynin ödül sistemini harekete geçiriyor ve bu da insanları oldukça motive ettiği gibi mutlu da ediyor.

 

Sıkça “seni seviyorum” deme isteğiniz var mı?

Eğer beraber olduğunuz insana “seni seviyorum” demek istiyor ve sıkça demeyi düşünüyorsanız bu da aşık olduğunuzun bir göstergesi olabilir.

 

Onun için vakit yaratıyor musunuz?

Bir ilişkiyi zaman ve enerji ile duygusal yatırım yapacak kadar değerli görüyorsanız bu karşınızdaki kişiye aşık olduğunuzun net göstergesidir.

Aşk Burada!

Demo

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?