İlişki yolunda ilk adım: Arkadaş olmak

İlişki yolunda ilk adım: Arkadaş olmak

  Arkadaş

 

 İlişki yolunda ilk adım: Arkadaş olmak

Evliliğe giden yolda birinci ve en önemli durak arkadaş olmak… Araştırmalar birbirleriyle uzun yıllar evli kalan çiftlerin başarısının ardında onların sadece eş değil, iyi birer arkadaş olduklarını da ortaya çıkarmış. Çünkü yıllar geçip tutku ve heyecan bittiğinde, ilişkideki zorlu dönemeçler ve krizler atlatıldığında çiftlerin hala birbirleriyle aynı dili konuşması, aynı şeylere gülüp eğlenebilmeleri beraberliklerinin ömrünü belirliyor.

Arkadaşlıklar ihtiyaçlardan doğuyor ve aslına bakılırsa ömrü de ihtiyaç duyulan şeyin ömrüne bağlı oluyor. Sorumluluk almanız gereken bir dönemde yanınızda olmasını istediğiniz arkadaş, sizin gibi sorumlulukları olan kişi oluyor. Eğlenmek istediğiniz bir dönemde ise eğlenceli bir arkadaş seçiyorsunuz. Siz büyüdükçe yanınızdaki arkadaşınız da büyümüş oluyor. Aksi halde zaten arkadaş kalınması güçleşiyor.

 

Kadın ya da erkek, bir insanın en büyük ihtiyacı güven duyacağı biri. Bunun ömrü bitmiyor ve böyle düşünülürse ister normal bir arkadaş, ister hayat arkadaşı seçimi çok dikkatli yapmak gerekiyor.

 

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?