İlişkilerin stresiyle başa çıkmanın 7 yolu

İlişkilerin stresiyle başa çıkmanın 7 yolu

İlişkilerin stresiyle başa çıkmanın 7 yolu

  Uzun süre bir yolda beraber yürümek için engeller karşısında nasıl davrandığımız önemli. Her şeyin olduğu gibi ilişki stresinin de çaresi var. İşte birkaçı…

 

Evliliklerin ömrünü derin sevgi, anlayış ve uyum kadar çiftlerin sorunlarla başa çıkma kapasitesi de belirliyor. Uzun süre bir yolda beraber yürümek için engeller karşısında nasıl davrandığımız önem taşıyor. Her şeyin olduğu gibi ilişki stresinin de çaresi var. İşte birkaçı…

 

1 ) Bir ilişkide bağ çok önemlidir. Birbirinize olan bağı kaybetmemek için sevginizi ve şefkatinizi gösterecek yollar bulun.

 

2 ) Bir problemi çözerken tek tarafı memnun etmek öfke yaratır. Her iki tarafı da memnun etmek için beraber karar verin.

 

3 ) Öfkeli ve savunmacı tavırlar sergilemek bir ilişkideki desteğe ve şefkate zarar verir. Bu tarz davranışlardan kaçınmaya çalışın.

 

4 ) Birbirinizle konuşun. Bu problemleri çözmenize ve birbirinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

 

5 ) Elinizden geldiği kadar eşinize yardım edin ve destek olun. İlişkilerde karşı taraftan destek almak stresin büyük derecede azalmasına yardımcı olur.

 

6 ) Tebdil-i mekanda ferahlık vardır demiş eskiler, ne de güzel söylemişler. Bir tatile giderek hayata ara vermek ve dinlenmek ilişkileri besler.

 

7 ) Unutmayın ki herkes strese farklı şekilde tepki verir. Eğer eşinizin sizden daha farklı bir stresle başa çıkma mekanizması varsa şaşırmayın ve anlayışla karşılayın.

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?