İlk Merhaba Nasıl Olmalı?

İlk Merhaba Nasıl Olmalı?

İpuçlarından yola çıkarak profilimizi tamamladık. Şimdi sıra arama yapmada ve tabii ki “İlk merhaba“da. İlk merhaba daima önemlidir. Çünkü o selamdan sonra konuşma ya devam eder ya da sizin için başlamadan biter. Bu noktada karşı tarafa verilen doğru elektrik hayati önem taşıyor haliyle. Eğer samimiyetinizi karşı tarafa hissettirirseniz, karşı taraftan da samimi bir dönüş alabilirsiniz. Tüm bunlar bir kenarda duradursun öncelikli olarak arama yaparken nelere dikkat edilmeli onlara kısacık göz atalım…

Arama kriterleri ve ilk merhaba;

Tercih ettiğiniz site ciddi bir site ise, sitenin arama bölümüne girdiğinizde birden fazla arama seçeneği göreceksiniz. Durun bu durum sizi çok fazla heyecanlandırmasın! Bolluk berekettir diye düşünmeyin hemen:) Genel arama yapıp daha çok kişiyi görüntülemeye çalışmak sizin başarı oranınızı yükseltmez aksine daha az ama sizin aradığınız niteliklerde iletişim kurabileceğiniz kişilere ulaşmaya çalışın. Bu sayede zaman kazanabilirsiniz.

Keşfet butonu (Yeni insanlarla tanışmak adına): En çok tercih edilendir. Bu noktada ki tavsiyemiz daha verimli sonuç almak istiyorsanız yaş ve yer kriterlerinizi tam aradığınız şekilde eksiksiz girmelisiniz.

Anahtar kelime ile arama yapma (Kriter ekleme seçeneği üzerinden, anahtar kelime seçeneği kullanarak): Kısa yoldan hedefe götürür. Mesela siz, “Kemal Tahir” seven birisiniz ve onu okumuş birileriyle arkadaşlık kurmak istiyorsunuz. Bu şekilde yaptığınız aramada  bulduğunuz profilin bir yerlerinde mutlaka “Kemal Tahir” yazacaktır. Aman dikkat diyoruz, tabii ki de hemen atlamayın. Önce profili bir gözden geçirin çünkü “Kemal Tahir” asla okumam, okuyanı da sevmem gibi bir cümle kurulmuş olabilir faka basmayın:)

Arama Kriterleri: Detaylı aramada size sunulan ummandan “Atletik yapılı olanları, ilgi alanları arasında edebiyat olanları hatta yaşı yaşınıza, boyu boyunuza uygun olanları” bulabilirsiniz. Böylelikle zaman kaybından da kurtulmuş olursunuz.

‘Merhaba’ ile başlayan her şey yeni bir başlangıç sayılır yalnız olmadığınızın da ifadesi olarak algılanır.Bu yüzden gün içerisinde yepyeni arkadaşlıklar için tek yapmanız gereken sosyal çevrenizi genişletmek olabilir.

Yeni arkadaşlık için tıklamanız yeterlidir!

 

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?