Onun da size aşık olmasını istiyorsanız bunları yapın!

Onun da size aşık olmasını istiyorsanız bunları yapın!

 Onun da size aşık olmasını istiyorsanız bunları yapın!

Beraber korku filmi izlemek

Yanlış okumadınız! Hoşlandığınız kişiyle korku filmi izlemeniz onun sizden hoşlanmasını sağlayabiliyor. Çünkü vücut yoğun duygusal bir durum yaşarken bazı tepkiler veriyor… Nefesiniz kesilmesi, terlemeniz ve vücudunuz daha hızlı kan pompalamaya başlaması gibi. İşte bütün bunlar karşı tarafın sizden hoşlanma olasılığını artırabiliyor.

 

İlk tanışmada heyecan yapmak

Bilimsel araştırmalara göre biriyle tanışırken ne kadar heyecanlanırsanız o kişiyle bir ilişki kurma ihtimaliniz o kadar artıyor. Çünkü ilk tanışmada heyecanlı olmak “ilk görüşte aşk” izlenimi verip karşı tarafın size ilgi duymasına neden olabiliyor.

 

Aynı rutinlere sahip olmak

İki insanın birbirine aşık olmasını sağlayan bir başka neden de ortak rutinlere sahip olmak. Örneğin her sabah aynı otobüse ya da vapura binmek. Bu rutin sırasında karşılaştığınız kişiye ilgi duymaya başlıyorsunuz. Bu kişi tanımanız gerekmiyor, hatta hiç konuşmamış bile olabilirsiniz. Sadece karşılaşmak yeterli.

 

Anne ya da babanızı andıran özellikleri olması

Yine araştırmalara göre anne ve babası ile iyi ilişkileri olan kişiler ileride onlara benzeyen insanlarla birlikte olmayı seçiyor. Eğer büyürken ailenizle yakın bir bağ kurduysanız, bu ileride ailenizi andıran özellikleri olan kişilere aşık olmanızı sağlayabiliyor. Aynı şekilde siz bir insanın anne veya babasına benziyorsanız, onun da sizden hoşlanma olasılığı artıyor.

 

Vücut dilinizin iyi olması

Eğer duruşunuz iyiyse ve kendinizi sadece sözel değil, vücut dilinizle de ifade edebiliyorsanız ilk buluşmaların başarılı geçmesini sağlıyor.  Kambur durmak ve kapalı bir vücut dili ise karşınızdaki insanı olumsuz etkiliyor.

 

Meyve ve sebze tüketmek

İnsanların doğal kokusu birbirlerinden hoşlanmalarında büyük rol oynuyor. Buna aşkın kimyası da deniliyor. Araştırmalara göre sıkça meyve ve sebze tüketen insanların doğal kokuları, karbonhidrat ağırlıklı beslenenlere göre daha çekici bulunuyor. Kimbilir belki de aşık olabilmek için beslenme düzeninizi gözden geçirmeniz gerekiyor.

DEMO

Aşk Burada!

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?