Potansiyel Sevgiliye Yılbaşı Hediyesi Almanın İncelikleri

Potansiyel Sevgiliye Yılbaşı Hediyesi Almanın İncelikleri

 

     Muhtemelen sevgili olacağınız ama henüz olmadığınız kişiye nasıl bir yılbaşı hediyesi almalısınız? Hediyenizi verirken nasıl davranmalısınız? 

Yeni yıl hemen herkesin hayatında yeni bir dönem ve yeni başlangıçlar demek. Su gibi akıp giden 365 günün muhasebesi, hediyeleşmelerin de vesilesi.

Hayatınızda biri varsa hediyeleşmek nispeten kolay ama ortada sadece bir aday varsa ve aradaki ilişki henüz arkadaşlık boyutundan öteye taşınmamışsa aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Çünkü ne yalnızca arkadaş ne de sevgili sayabileceğiniz bu kişiye bir armağan seçmek tuzaklarla dolu. Hislerinize karşılık bulabileceğiniz umuduyla özel bir hediye aldığınızda hislerinizin eğer bir karşılığı yoksa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Diğer yandan hediye alacağınız kişiye arkadaşça yaklaşıp sıradan bir seçim yaptığınızda eğer sizden hoşlanıyorsa onu hayal kırıklığına uğratabilirsiniz. Hediye seçiminde her ihtimali göz önünde bulundurmak ve düşük bir risk almak yerinde olur.

Hediye seçimini yaptıktan sonra ikinci konu hediyeyi nasıl vereceğiniz… Öncelikle hediyeniz temiz, kullanılmamış, özenle seçilmiş, paketlenmiş, el yapımı değilse değişim kartı iliştirilmiş olmalı. İndirim veya fırsat ürünlerinden seçilmemeli. Onu göreceğiniz yeni yıla en yakın günde, bir öğleden sonra örneğin hediyenizi verip, o anda; “Bunu gördüğümde sen geldin aklıma. Alıp bir sürpriz yapayım dedim. 2019’da umarım her şey gönlünce olur” diye gibi kısa ve sevecen bir giriş yapabilirsiniz. Size teşekkür ederken rahatsız veya tedirgin olmuş gibiyse, ortak bir arkadaşınız için de bir hediye aldığınızı söyleyin. Böylelikle kendisine özel duygular beslediğinizi maskelemiş olursunuz. Hoşuna gittiyse, yeni yılın ilk kahvesini beraber içme sözü alın.

Şansınız açık olsun 🙂

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?