İlk Buluşma

İlk Buluşma

İlk buluşmada bunları giymeyin!

 

İlk buluşmalarda doğal olarak herkes iyi bir izlenim uyandırmak ister. En etkili faktörlerden biri giydiğimiz kıyafetlerdir. Belli başlı kıyafetlerden uzak durmak ve özenli olmak buluşmanın gidişatını olumlu yönde etkiler. Akla estiği giyinmek ise tam tersi.

 

Daha önce giyilmiş pantolon veya etek

Kural 1: Daha önce giydiğiniz bir kıyafeti yıkayıp ütülemeden giymek ve bu şekilde  ilk buluşmaya gitmek ilk izlenim olarak sakıncalıdı. Çünkü kimse deforme olmuş bir giysiyle buluşmaya gelen kişiden etkilenmez, hele giysinin üstünde lekeler varsa. Üstünüze iyi oturan temiz ve ütülü bir pantolon, hatlarınızı fazla ortaya çıkarmayan şık bir etek idealdir.

 

Fazla iddialı kıyafetler

Fazla iddialı ve abartılı kıyafetler de ilk buluşmalar için uygun olmayabilir. Çok parlak ve canlı renkler iddia barındırır. Biraz daha nötr ve sade giyinmeye özen gösterin. Ama tabi ki çok salaş da gözükmeyin.

 

Buluşacağınız yere uymayan kıyafetler

Eğer birlikte sinemaya gidiyorsanız sinemaya, konsere gidiyorsanız konsere uygun kıyafetler seçin. Kıyafetinizi belirlerken gidilecek yeri mutlaka dikkate alın ki ortamda çok farklı görünerek ne kendinizi ne de eş adayınızı rahatsız edin.

 

Fazla rahatsız kıyafetler

Rahat hissetmediğiniz, devamlı çekiştirdiğiniz üstler veya acıtan ayakkabılar ilk buluşmanızı kabusa çevirebilir. İlk buluşmanın heyecanına bir de keyif kaçıran kıyafetler eklenirse güzel zaman geçiremeyebilirsiniz. Aynı şekilde karşınızdaki insan da bu nedenden dolayı rahatsız olabilir. Şıklığı önemseyin ama rahatlığı da ihmal etmeyin.

 

Size küçük gelen veya büyük gelen kıyafetler giymek

Sizi buluşmalarda iyi göstermeyecek bir diğer şey ise üstünüze iyi oturmayan ve vücudunuza uygun olmayan kıyafetler giymek. Çok dar olan kıyafetler hem güzel durmaz hem de rahatsız hissettirir. Çok bol kıyafetler ise içinde kaybolmanıza ve olduğunuzdan daha kilolu görünmenize neden olur.

demo