Uyuma tarzınız ilişkiniz hakkında neler söylüyor?

Uyuma tarzınız ilişkiniz hakkında neler söylüyor?

  Birlikte uyuma şeklinizin birbirinize duyduğunuz bağın gücünü gösterebileceğini biliyor muydunuz?

 

Kaşık: Çiftlerin yüzde 18’i, uyuma pozisyonu olarak kaşık pozisyonunu tercih ediyor.  Bu, bir tarafın koruyucu olduğu bir ilişkinin göstergesi kabul ediliyor.

 

Gevşek kaşık: Bu uyuma pozisyonunu daha çok olgun çiftler tercihi tercih ediyor. Çiftler ilişki kalıcı hale geldikçe daha rahat uyur hale de geliyor.

 

Düğüm: Sıkı sıkı sarılarak uyuma haline düğüm deniyor ve bu tarz uyuma, genelde ilişkiye yeni başlayanların ya da birbirine çok yoğun duygular besleyen çiftlerin yaptıkları bir şekil oluyor.

 

Çözülen düğüm: Çiftlerin sadece yüzde 8’inin tercihi olan bu uyku şekli, düğüm olarak başlıyor ama 10 dakika kadar sonra tamamen çözülüyor. Bu tarz uyuma, düğüme kıyasla daha da güçlü bir ilişkiye işaret ediyor.

 

Zıt yönlerde uyuma: Çiftlerin yüzde 27’si ise birbirlerinden bağımsız ve zıt yönlere bakarak uyuyor. Bu pozisyonu birbirine güvenen ve bağımsızlığına düşkün çiftler seviyor.

 

Sırt sırta uyuma: Bu çiftler zıt yönlere bakarak uyusalar da sırtları birbirine değiyor.  Bu pozisyon çoğunlukla birlikte çok rahat olan yeni çiftlerin tercihi…

 

Yanaşma: Bu pozisyon ise çiftlerin bir tarafının kafasını diğerinin omzuna dayamasıyla oluyor. Yanaşma yeni ilişkiye başlamış veya yeni barışmış çiftlerde sıklıkla görülüyor ve kendini güvende hissetmenin göstergesi kabul ediliyor.

 

Bacak sarılması: Sadece bacakların birbirine değdiği bu pozisyonun iki anlamı var:  Biri eşinizin duygusal bağlantı bekliyor olması. Diğeri ise birbirinden ayrılamayan, bağımlı olan bir ilişkiye işaret ediyor.

 

Fazla yer kaplama: Bütün uyuma pozisyonları içinde tek olumsuz olan uyuma biçimi… Eğer çiftlerden bir taraf diğerinden çok daha fazla yer kaplıyor ve neredeyse diğer kişiyi yataktan itiyorsa bu o kişinin bencilliğini gösteriyor.

Aşk Burada!

Yalnız Değilsiniz!

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?