Yılbaşına yalnız mı giriyorsunuz? Yalnız değilsiniz!

Yılbaşına yalnız mı giriyorsunuz? Yalnız değilsiniz!

  “Yeni yıla nasıl girersen öyle devam edersin” denir. İnanmayın! Yeni yıla yalnız giren milyonlarca insan varken nasıl yalnız olabilirsiniz ki?

Yılbaşında yalnız olmak herkese zor gelir. Bazen insanlar bir tek kendileri yalnızmış, başka herkes biriyle berabermiş gibi hissedebilir. Arkadaşların veya aile bireylerinin “Sevgilin var mı?” ya da “Daha bulamadın mı birini?” gibi soruları da cabası.

“Yanımda biri olsun ki yalnız girmeyeyim” diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu şekilde insanlara karşı daha güçlü ve özgüvenli olacakmışsınız gibi hissedebilirsiniz. Ama unutmayın ki yalnız değilsiniz. Her yılbaşında olabileceği gibi bu yılbaşına da yalnız girecek o kadar fazla insan var ki… Bunun size özel bir durum olmadığını ve sizde bir sorun olmadığını unutmayın. Diyelim ki bu sene yalnızsınız, bu seneye de yalnız olacağınız anlamına gelebilir mi? Ve bu sene yılbaşını nasıl geçirdiğiniz gelecekte hayatınızın nasıl geçeceğini belirlemez. Dünyada her 5 dakikada ortalama 5 çift evlenirken, her 5 saniyede 21 bebek dünyaya gelirken siz istedikten sonra sonsuza dek yalnız olabilmek imkansız, öyle değil mi?

Özel günlerde kendimizi neden daha da yalnız hissederiz?

Yılbaşı gibi özel zamanlarda insanların beklentileri normalden daha fazladır. Bu tarz günler insanların üzerindeki baskıyı arttırır ve her şeye olduğundan daha fazla önem vermemize neden olur. Yılbaşı kötü geçerse çok büyük hayal kırıklığına uğramak kaçınılmaz olur. Bunun nedeni tamamen yılbaşının kişinin üzerinde yarattığı yanlış algıdır.

O halde yılbaşında kendimizi her şeye rağmen nasıl daha iyi hissederiz? Uzmanlara kulak verelim:

Bu yılbaşında tamamen kendi mutluluğunuza odaklanın.

Mutlu olmak için birini beklemeyin.

Sizi ne mutlu ediyorsa onu yapın.

Size ilişkiler konusunda baskı yapan kimseye kulak asmayın.

 Sohbet Burada!

 

demo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?